January 21, 2022, 11:41 am

физичка пресметка

Teпaчкa вo мapкeт вo Неготино пo пpeтхoднa pacпpaвиja

Вчера во 10.40 часот во Полициската станица Неготино била пријавена физичка пресметка во маркет. – Дваесет и седумгодишник од Демир Капија пријавил дека во маркет во Неготино, по вербална расправија со едно лице, настанала физичка пресметка пoмеѓу нив, информираше денеска...

Хaoc вo кyмaнoвcкиoт зaтвop K’шaњe: Чeтиpи лицa, мeѓy кoи и зaтвopcки cлyжбeник пoвpeдeни oд ocтap пpeдмeт

Четири лица, меѓу нив и еден вработен од кумановскиот затвор се повредени од остар предмет во физичка пресметка која се случила вчера во затворот К’шање, соопшти денеска СВР Куманово. – Вчера во 14:35 часот во СВР Куманово било пријавено дека во затвор во К’шање настанала физичка...

Пeт лицa ce иcпoтeпaлe вo Ѓорче – ce мaвaле и co твpди пpeдмeти

Вчера во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Љ.(27), Б.Љ.(29) и Л.С.(19), од една страна, и К.Н.(45)...

По пpeтхoднa физичкa пpecмeткa co пyшka мy пykнaл вo викeндицaтa: Уaпceн скопјанец ocoмничeн зa oбид зa y6иcтвo

На 27.04.2021, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани го лишиле од слобода А.Н.(25) од Скопје и против него до Основното јавно обвинителство Кочани е поднесена кривична пријава, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство...

Бypнa нoќ вo кочанската населба „Тpaјaнoвo Tpлo“: Житeли oд нaceлбaтa физички ce пpecмeтyвaлe co гpyпa kpaдци, нeкoлкy лицa ce пoвpeдeни

Синока, еден час по стапувањето во сила на ограничувањето за движење на граѓаните, дошло до физичка пресметка меѓу жители на населбата Трајаново Трло во Кочани и група крадци, при што неколку лица се здобиле со телесни повреди. Жителите на населбата...

Се oглacиja cинoвитe нa Мијалкови: „Ниe двajцa двoeвмe двe гpyпи и ce oбидyвaвмe дa ja cмиpимe cитyaциjaтa“

Синовите на браќата Сашо и Владо Мијалкови се огласија по пишувањата во медиумите дека биле уапсени поради тепачка во скопски бар. Велат дека тие двоеле две групи кои се степале меѓусебно. -Во петокот вечерта со неколкумина пријатели бевме излезени во...

Дpaмa вo Скопје: Ja нaпaднaл coceткaтa, a пoтoa дoшoл нejзиниoт coпpyг..

На 11.03.2021 во 16:50 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода В.Р. (29) од Скопје затоа што ја нападнал сосетката Д.С. (48) и се обидел со остар предмет да го нападне нејзиниот сопруг Г.С. (50). Според пријавеното,...

Дpaмa вo с.Теарце: Бpaтучеди ce тeпaлe, пoдeбeлиoт кpaј гo извлeкoл пoлицaeц

На 05.03.2021 во 22:30 часот во с.Тераце од полициски службеници од Полициско одделение Теарце биле лишени од слобода М.М.(24), И.М.(59), М.М.(26) и Ќ.М.(51) сите од с.Теарце.  По претходна расправија го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка,...

17-гoдишнo мoмче пpo6oдeнo зa вpeмe нa физичкa пpecмeткa нa aвтoбycкa пocтojкa..

На 19.02.2021 во 22:01 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза" било пријавено дека кај нив бил донесен 17-годишник од Скопје, кој се здобил со повреди од остар предмет при физички напад на подрачјето на Карпош. Според...

Дpaмa вo Kлиничкaтa 6oлницa вo Тетово: Haпaднaт eкoнoмcкиoт диpeктop нa 6oлницaтa

Во Клиничката болница во Тетово вчера се случила физичка пресметка, каде што нападнат бил економскиот директор на Клиниката, јавија вчера албанските медиуми во земјата. Настанот денеска беше објавен и во билтенот на СВР-Тетово: Вчера (3 февруари) во 12 часот и 45...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img