January 27, 2022, 10:02 am

хоспитализирани пациенти

Преживеаните хоспитализирани пациенти остануваат до петок на болничко лекување во Пригов, се прави план за нивен транспорт во Скопје

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово разговараше со д-р Иван Поромански, директор на болницата Пирогов во Софија, каде се хоспитализирани седумте пациетни кои ја преживаеја страотната сообраќајка која се случи вчера утрото на магистралниот пат „Струма“ на потегот...

Хocпитaлизиpaни 45 пaциeнти вo штипcкиoт Koвид цeнтap

Во штипскиот ковид – центар болнички се лекуваат вкупно 45 пациенти. Трендот на намалување на пациенти е забележан деновиве. Во модуларната болница под болнички третман се 39 пациенти, од кои 28 се на постојана кислородна поддршка, а шестмина пациенти...

Филипчe пoтвpди: Co cитe вakцини имa хocпитaлизиpaни пaциeнти

На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче истакна дека со сите вакцини има хоспитализирани пациенти. Со сите вакцини имаме хоспитализирани пациенти. Имаме и со Фајзер, и со Спутник, и со кинеската, имаме и пациенти од странство кои се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img