January 19, 2022, 11:30 pm

шилегов

ГРАД СКОПЈЕ ПРИСИЛНО ЌЕ НАПЛАЌА ДАНОК НА ИМОТ: Присилна наплата на заостанат и неплатен долг од 2013 до 2017 година

Град Скопје ќе почне постапка за присилна наплата на неплатените обврски по основ на годишниот данок на имот за 2013 година, а заклучно со 2017 година, согласност со одредбите за присилна наплата  и обврските што произлегуваат  од Законот за...

ТОДОР ПЕТРОВ ЗАПАЛИ СВЕЌА ЗА ЌОСЕТО: На местото на злосторот

Тодор Петров од Светскиот македонски конгрес денеска запали свеќа во знак на протест што Град Скопје го тргна споменикот на Андон Ќосето пред судската палата во Скопје. На фотографијата која се шири денеска на социјалните мрежи може да се забележи...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...
- Advertisement -spot_img