January 27, 2022, 9:17 am

Љубљана

(Видео) Ситуацијата eckалира: Повpeдени полицајци во пpoтecтите во Љубљана

Противници на мерките за борба против коронавирусот вечерва протестираа на плоштадот „Република“ во Љубљана, барајќи промена на мерките и Владата да поднесе оставка. По два часа, тие запалија факели и почнаа да ги фрлаат кон Собранието на Словенија, објави Н1...

(Фото) Дa знae цeлиoт гpaд дeкa cи “cтoka”

Во Љубљана, покрај тоа што ве казнуваат за паркирање во место за инвалиди и слично, името го добивате и на градскиот билборд со стореното дело, за целиот град да знае дека сте стока. Браво Љубљана.
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img