Teжoк e фpaepcкиoт живoт: Тpoјцa мaлoлeтници oгpaбилe жeнa нa yлицa вo Скопје, пa билe пpивeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата приведе тројца малолетници под сомнение дека ограбиле жена на улица во Скопје.

Според информациите на МВР, вчера на бул.„Гоце Делчев“, полициски службеници од СВР Скопје, постапувајќи по претходна пријава, привеле тројца малолетници, бидејќи во близина на бензинска пумпа на ул.„Кеј Димитар Влахов“ украле чанта од едно женско лице.

Лицата се предадени на полициски службеници во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This