February 6, 2023, 3:36 am

Teпaчкa вo мapкeт вo Неготино пo пpeтхoднa pacпpaвиja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера во 10.40 часот во Полициската станица Неготино била пријавена физичка пресметка во маркет.

– Дваесет и седумгодишник од Демир Капија пријавил дека во маркет во Неготино, по вербална расправија со едно лице, настанала физичка пресметка пoмеѓу нив, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This