December 9, 2023, 10:57 pm

Teшкa кpaжбa вo кacapната Ќојлија – пpивeдeни двајца скопјани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.09.2021 во 21,00 часот од полициски службеници од Полициското одделение Петровец биле лишени од слобода Ш.С.(38) и Б.С.(35) двајцата од с.Петровец поради постоење основи на сомнение дека истиот ден извршиле кривично дело “тешка кражба“ во касарната Ќојлија.

Кај нив биле пронајдени и одземени поголема количина разновиден алат и други предмети.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This