October 3, 2023, 7:08 pm

Tpaгедија во Илинден, син го пронашол мpтoв својот татко

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.12.2021 во 21.45 часот во СВР Скопје, А.Т. пријавил дека позади неговата куќа во нас.„Илинден“, скопско, го пронашол починат неговиот татко Д.Т.(63), за кој претходно пријавил дека се оддалечил од домот. Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а телото е дадено за обдукција.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This