Tpaгедија: Пoчинa 16 годишен фудбалер за време на натпревар во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Шестнаесетгодишно момче ненадејно почина на терен за време на фудбалски натпревар во Белград, објавија регионалните медиуми. За време на натпреварот меѓу кадетските екипи на „Бараево“ и тимот „011“, на еден од играчите му се слошило за време на играта, а по реанимацијата лекарите констатирале смрт.

Само излезе од теренот и падна. Сите сме ужасно потресени од трагедијата што се случи и не можам да кажам многу повеќе, изјавил млад фудбалер од тимот „011“.

Според очевидци, момчето го напуштило теренот и паднало. И покрај обидите на лекарите за реанимација, момчето починало.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This