December 3, 2023, 3:24 pm

Tpaгичнa coобpaќaјнa нecрeќa на пaтoт Делчево-Кочани: 63-гoдишнo лицe го зaгyби живoтoт при тpaнcпopт кoн бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.09.2020 во 11.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, во атар на с.Драмче, делчевско, кај место викано „В’ко“, товарно возило „форд транзит“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(63) од општина Чешиново-Облешево, удрило во брег покрај патот. Возачот починал при транспорт кон Медицинскиот центар Кочани.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Делчево.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This