October 2, 2023, 8:01 pm

Tpaгичнa coобpaќajкa вo Арачиново: Ce cyдpиja aвтoмoбил и тpaктop – вoзaчoт нa тpaктopот им пoдлeгнa нa пoвpeдитe вo бoлницa…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 06.10.2021 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје–Куманово, во атар на с.Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф”, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М.(28) од с.Арачиново и трактор „имт-533″, управуван од С.С.(62) од с.Арачиново.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на тракторот, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза”, каде околу 21.10 часот им подлегнал на повредите.

Со телесни повреди се здобиле возачот на патничкото возило, сопатничката од истото возило Е.М.(24) од с.Арачиново и уште двајца малолетни сопатници од возилото, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза”.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This