August 18, 2022, 8:39 am

Tpaгeдиja во скопско: Трактopиcт се пpeвpтe во с.Горно Коњари, по кyco вpeме им пoдлeгнaл нa пoвpeдитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 04.11.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во атар на с.Горно Коњари, скопско, на место викано „Долг рид”, И.С.(72) од с.Горно Коњари, управувајќи трактор „имт” се превртел и паднал, а за кусо време им подлегнал на повредите.

Лекар од итна медицинска помош констатирал смрт.

Извршен бил увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This