December 9, 2023, 10:26 pm

Tpaгeдиja во фaбpикa во Куманово: Еден paбoтник зaгинa, а друг тeшкo пoвpeдeн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Според МВР, вчера околу 9 часот во Кумановската полиција било пријавено дека во фабрика во Куманово, за време на извршување на работни задачи биле повредени Ч.С.(57) и Р.И.(27), и двајцата од Куманово.

Ч.С. од зaдобиените повреди починал, а смрт констатирала екипа од Итната медицинска помош Куманово.

Р.И. бил пренесен во Кумановската болница за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

ОД МВР не соопштуваат во која фабрика се случила несреќата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This