Tpaгeдиja вo Бугарија: Гpoм ycmpти тpeнep cpeд нaтпpeвap

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на фудбалски натрпевар во селото Лесичово во Бугарија се случи несреќа, кога молња го погоди и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41).

Тоа се случило во неделата попладне во текот на контролниот меч на тимот од Лесичово и Ботево, кога најпрво почанл силен дожд, а потоа почнале да секаат молњи, пренесува „Новините“.

Молња погодила и еден од играчите, но тој преживеал.

Итната помош стигнала на местото на несреќата, а можела само да констатира смрт кај тренерот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This