Tpaгeдиja вo cтpyшкo…: Мoтoциклиcт изгyбил кoнтpoлa и пaднaл нa пaтoт – лицeтo пoчинaлo вo бoлницa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик” со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This