August 18, 2022, 8:30 am

Xаос во Романија: Вeрижен cyдир од 40 автомобили направи 3 kилометарска колона

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На автопатот Букурешт – Констанца, во близина на градот Меџиди, денес се случи верижен судир во кој учествуваа 40 автомобили, по што беше формирана колона од три километри, пренесува Танјуг.

Според информациите на Службата за вонредни состојби на регионот Добруџа (ИСУ Добруџа), 16 лица биле пренесени во болницата, а 41 лице добило помош на лице место, пренесува Аџерпрес, кој додава дека маглата влијаела на несреќата. Меѓу повредените има седум деца на возраст од десет до 17 години.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This