Xopop во Босна: Го удрило гpoм додека стоел покрај патот со чадор и го уcmpтил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Маж со иницијали Х. Т беше пронајден во близина на езерото Јабланица. Екипата за брза помош се обиде да го реанимира, но можеа само да констатираат смрт. Најверојатно станува збор за удар на гром, но сè уште немаме целосни информации – изјавиле за „Аваз“ дежурниот оперативец од полициската станица Коњиќ.

Како што дознава овој портал, човекот стоел покрај патот и имал чадор. Според Аваз, повредениот бил сопственик на продавница за сечење камења на тоа место.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This