January 19, 2022, 11:56 pm

(Видео) Вистинска зимска идила: Во Москва падна првиот снег

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска во Москва падна првиот снег. Првите снегулки оваа есен во Русија претставуваат вовед во најладниот период во годината.

Според руските метереолошки служби, во Москва се очекува да падне снежна покривка од околу три сантиметри.

„Првите снежни врнежи го погодија центарот на Москва во петок. Видливоста на патиштата е нагло намалена и како резултат на тоа сообраќајот се одвива отежнато. Сепак, првата снеѓна прекривка оваа есен е карактеристична за овој период од годината и не би требало да трае долго“, пренесува ангенцијата Интерфакс.

Метереолозите најавија дека во наредните денови температирата во Москва ќе падне до минус 7 степени.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This