January 17, 2022, 5:25 pm

Арсовска: Бopбата пpoтив нacилcтвото врз жените и семејното нacилство треба да биде во фокусот на грижата на Скопје за скопјани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска, независната кандидатка за градоначалник на град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска оствари пријатен разговор со Елена Димушевска, извршна директорка на Национална мрежа против насилство врз жените и семејно насилство „Глас против насилство”.

Таа на својата официјална Фејсбук страница напиша дека со директорката Димупевска разговарале за потребата од координирано делување на граѓанските организации и градот Скопје и за потребата на креирање на целисходно решение за овој предизвик.

– Унапредување на политиките и праксите во борбата против насилството врз жените и семејното насилство е потребно да биде во фокусот на грижата на Скопје за скопјани, напиша Арсовска.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This