January 17, 2022, 5:55 am

Арсовска бара објаснување од МВР за сообраќајниот хaос: Крајно несериозно е да се исклучат семафори без најава и тоа со часови

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалничката на градот Скопје Данела Арсовска преку статус на Фејсбук пишува дека крајно несериозно е да се исклучат семафори без најава и тоа со часови.

-Да се исклучат семафори без најава со часови за да се направи сообраќаен хаос е крајно несериозно. Сообраќајот е ист како и други денови и нема основа објаснувањето дека дождот е причината за денешната слика од улиците во Скопје каде со часови патуваа до своите домови.

Градот Скопје ќе побара објаснување од МВР за причината за предизвикување на денешниот сообраќаен хаос, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This