January 21, 2022, 12:19 pm

Бoг дa чyвa: Heпoзнaт cтopитeл oштeтил гpoб нa дeтe вo Вeлec

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Непознат сторител оштетил надгробна плоча од гроб на почината ќерка на жител од Велес.

Вчера во 15:45 часот во СВР Велес, 51-годишниот З.К. од Велес пријавил дека во периодот од 25 март 2021 до 14 часот на 28 март 2021 непознат сторител ја оштетил надгробната плоча од гробот на неговата ќерка на градските гробишта на црквата „Свети Спас“ во Велес, информира портпаролот Верољуб Додевски.

Тој дополнува дека се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This