January 17, 2022, 5:03 pm

Балканот повторно се тресеше: Нов земјотрес регистриран во Грција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтер го погоди јужниот брег на Крит. Епицентарот на земјотресот, бил на 26 километри југоисточно од Закрос, на длабочина од 9,7 километри.

Во текот на денот, 8 часа претходно е регистриран земјотрес со јачина од 3,9 степени, на 40 километри северно од Ираклион.

Крит последниве денови последователно се соочува потреси.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This