January 28, 2022, 12:56 pm

Верижен судир на раскрсницата кај Мавровка – се судрија четири автомобили, во едниот имало и бебиња…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Предмалку на раскрсницата кај ТЦ Мавровка се случи сообраќајна несреќа.

Во судирот учествувале четири автомобили, а во едниот од нив биле забележани бебиња, пишува „Алсат“.

Полицијата е веќе на местото на настанот. Првичниот впечаток е дека еден од автомобилите веројатно поминал на црвено светло и ја предизвикал несреќата, како што пишува „Алсат“.

Во моментов сообраќајот по раскрсницата се одвива отежнато.

Извор: alsat.mk

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This