January 17, 2022, 5:42 am

(Видео) Cyдири во Мелбурн: Eckaлираа пpoтестите пpoтив задолжителната вакцинација

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протестот против задолжителната вакцинација на градежните работници се претвори во насилство пред синдикалната канцеларија во Мелбурн, за време на собирот на демонстрантите.

Водачите и другите членови на градежната, шумарската, поморската, рударската и енергетската унија (ЦФМЕУ) беа принудени да се засолнат во зградата, бидејќи демонстрантите фрлаа шишиња и други предмети на влезот во седиштето на синдикатот Викторија, кршејќи ги прозорците.

ЦФМЕУ издаде соопштение во кое се наведува дека „неонацистите и другите десни екстремистички групи силно се инфилтрирале во демонстрантите“.

Неодамнешната владина одлука ги обврзува градежните работници да добијат барем една доза од вакцината „ковид-19“ за да можат да дојдат на работа од петок, 25 септември.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This