January 20, 2022, 12:35 am

(Видео) Paсте поддршката за опозицијата: Независниот кандидат го поддржа ВМРО-ДПМНЕ во Росоман

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ се обединува, а доказ за тоа е и поддршката на независниот кандидат, Стојанче Лазов кој го поддржа Тихомир Николов од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Расте поддршката за ВМРО-ДПМНЕ. По убедливата победа во првиот круг во 22 општини, во вториот круг уште помасовно се мобилизира.

Доказ за големата поддршка на ВМРО-ДПМНЕ е и поддршката на независниот кандидат Стојанче Лазов. Тој во првиот круг во Општина Росоман освои 313 гласови и истите ги насочи на контото на Николов.

Обединетиот опозициски фронт е на чекор до голема победа во вториот круг, а уште еден предвесник за тоа е и победата во Росоман на чело со Тихомир Николов.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This