January 17, 2022, 1:50 am

(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“

Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираат дека повредени лица нема.

„На 07.12.2021 во 22.12 часот во Полициското одделение Матејче било пријавено дека во с.Алашевце, општина Липково, на патот Слупчане – Белановце, настанал пожар во товарно моторно возило сопственост на „Македонија пат“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема“, велат од МВР за ТВ21.

ВИДЕО: Гореше камион на “Македонија пат”, нема повредени!

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This