January 17, 2022, 5:27 am

(Видео) Голема еkcплозија во Центар за истражување на нykлеарната енергија во Иран

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Експлозија во ирански град каде што е главен центар за истражување на нуклеарната енергија

Голема експлозија е регистрирана во близина на иранскиот град Нетања, каде се наоѓа главниот центар за истражување на нуклеарната енергија во земјата.

Експлозијата се слушнала североисточно од градската нуклеарна централа, а бил забележан и блесок на светлина.

Постојат сомнежи дека иранската противвоздушна одбрана соборила неидентификуван дрон, додека иранската армија објави дека се работи за вежба за противвоздушна одбрана која се одржувала на оддалеченост од дваесетина километри од нуклеарната централа.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This