January 28, 2022, 12:35 pm

(Видео) КОЊ ДИВЕЕЛ И КРШЕЛ ИЗЛОЗИ ВО ЦЕНТАРОТ НА ОХРИД: Граѓаните исплашени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Коњ кој заталкал на Кеј Македонија во Охрид кршел стакла на ресторани и хотели, а бил видно вознемирен, но набрзо бил фатен од страна на вработени во Комуналец кои го врзале за тревник близу Плоштадот, јавува Охрид1.

Не е првпат во центарот на Охрид животни слободно да шетаат. Низ градот претходно се шеташе крава.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This