January 17, 2022, 5:27 pm

(Видео) МВР co дeтaли зa физичкaтa пpecмeткa вo нaceлбa Киceлa Вoдa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 17.09.2021 околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(26) и М.Д.(63), двајцата од Скопје.

На лицата им се сочинети записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Во врска со случајот бил извршен разговор и со сопатничките во нивните возила, кои се обиделе да ги спречат во пресметката.

Инаку видеото веднаш започна да се шири на социјалните мрежи уште вчера.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This