January 17, 2022, 5:43 pm

(Видео) Николоски: Со парите од буџетот треба да му се помогне на народот во спрaвување со нeмаштијата прeдизвикана од корона kpизата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска од македонското собрание предложи каде и како треба да се трошат парите од буџетот со цел да се помогне на народот.

-Мој предлог каде треба да се потрошат парите од буџетот со цел да се помогне на народот во справување со немаштијата предизвикана од корона кризата. Погледнете!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Видеото можете да го погледнете ТУКА

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This