January 21, 2022, 12:20 pm

(Видео) Пpoтecт вo Лондон пopaди „зaклyчyвaњeтo“: Уaпceни 12 лицa, пoлициjaтa ce cyдpи co дeл oд дeмoнcтpaнтитe..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лондонската полиција денеска уапси 12 демонстранти на протестот во јужниот дел на градот, организиран поради мерките против ширењето на коронавирусот.

Протестот е организиран во момент кога е зголемен бројот на нови случаи во британската престолнина, како и товарот врз болниците, пренесува Би-Би-Си.

Полицајците, кои се обидоа да ја растераат толпата, се судрија со некои од демонстрантите кои протестираа без маски во јужниот дел на Лондон, а шест полициски комбиња беа распоредени на местото на настанот, наведува британскиот јавен сервис.

Градските власти велат дека болниците сега се 35 проценти повеќе оптоварени отколку што беа во екот на пандемијата во април, додава Би-Би-Си. 

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This