January 18, 2022, 1:58 am

(Видео) Пpвo ce cлyшнa ekcплoзиja, пa cлeдeше cтpaшниoт пoтpec – мoмeнтoт кoгa cилниoт зeмjoтpec ги пoгoди Хавајските оcтpoви

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала е регистриран јужно од островот Хаваи. Американскиот геолошки институт објави дека првично, нема предупредување за цунами или извештаи за можна штета.

Според Институтот, земјотресот бил на длабочина од 35 километри, а неговиот епицентар бил јужно од градот Наалеху. Институтот прво соопшти за земјотрес со јачина од 6,1 степени, но подоцна го зголеми на 6,2.

Земјотреси од оваа јачина може да предизвикаат сериозни штети.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This