January 18, 2022, 2:10 am

(Видео) Пykaње кај Дечани: 3acтpeлани двајца ученици и возач на автобус, има и paнети

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Три лица загинаа, а најмалку две се повредени во пукање во автобус со ученици во селото Глоѓане кај Дечани, јавуваат медиумите во Приштина.

Од болницата во Пеќ за медиумите потврдија дека во престрелката загинале двајца ученици и возачот на автобусот.

Не е познат бројот на повредени, но брзата помош од Дечани ги носи во Пеќ.

Од полицијата се уште не ги потврдуваат овие наводи, но во првиот устен извештај за медиумите изјавија дека се повредени две лица.
„Според информациите со кои располагаме, се сомнева дека имало пукање во правец на автобусот и дека две лица се повредени“, соопштија од полицијата во Пеќ.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This