January 20, 2022, 12:18 am

(Видео) Погледнете што се случува кога камион ќе се најде среде тoрнaдо

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Камионите се значително потешки од патничките автомобили, но ни тие немаат многу шанси против таква моќна природна катастрофа.

Снимките од кабината на камион го прикажуваат моментот кога возилото се пронашло на патотот на торнадото што го погодило градот Хоршам во Пенсилванија. Инцидентот се случи на почетокот на овој месец, а видеото ја прикажува силата на природата додека ветерот и налетите на дожд нагло се засилуваат, што кулминираше со превртување на камионот. За среќа, се чини дека возачот не е повреден.

Видеото беше споделено и на Редит, а некои корисници сугерираат дека возачот можел да се обиде да го спречи инцидентот со вртење на камионот. Меѓутоа, бидејќи правецот на ветерот брзо се менува и се се случи многу брзо, тешко е да се каже дали таквиот маневар ќе имал некаков ефект.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This