January 24, 2022, 11:34 am

(Видео) Прекинат натпреварот меѓу Вотфорд и Челзи откако навивач доби инфapkт на трибините

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Натпреварот меѓу Вотфорд и Челзи беше прекинат ппо инцидент на навивачките трибини. На еден од навивачите му се слоши, по што судијата веднаш го прекина натпреварот, а фудбалерите беа испратени до соблекувалните.

Медицинските тимови на двете екипи веднаш се обиделе да му помогнат, при што констатирале дека се работи за инфаркт.

Навивачот веднаш бил пренесен во болница по што играта беше рестартирана.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This