January 20, 2022, 12:52 am

(Видео+фото) Само во Русија: Елен се вози во автобус

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во рускиот град Норилск, една жена се возела во автобус со елен, бидејќи, како што објаснила, и тие животни се уморуваат.
Се враќавме од манифестацијата и решивме да одиме со автобус, рече Валерија Боглова.

Според сопственикот, луѓето во транспортот биле среќни, покажале интерес и позитивни емоции.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This