January 17, 2022, 5:44 pm

(Видео) Само со овие два услови може да одиме на фер и демократски избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ има два услови:

1. Изработка на протокол кој ќе го заштити здравјето на граѓаните!

2. Меѓународно надгледување на изборите од страна на ОБСЕ/ОДИХР!

Апелираме до Претседателот Пендаровски да не подлегнува на притисоците, добро знаеме што прават. Да го заштити здравјето на граѓаните и правото на живот, тоа мора да му биде приоритет.

Ова се моменти кога се ослучува за иднината на Република Македонија и за животот на граѓаните, за овие работи не смее да има компромиси.

Короната е предизвик со кој само сплотени и разумни можеме да се справиме.

Фејсбук статус на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Видео линкот може да го погледнете тука.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This