January 28, 2022, 12:11 pm

ВИДЕО: Силен зemjoтрес од 7,3 степени го погоди Перу

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу.

Земјотрес со јачина од 7,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северниот дел на Перу.

Епицентарот на потресот бил на 37 километри од местотот Баранка, на длабочина од 100 километри.

Земјотресот е почувствуван не само во Перу, туку и во Еквадор, Бразил и Колумбија.

Сѐ уште нема информации за човечки жртви или материјална штета.


Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This