January 27, 2022, 9:44 am

(Видео) Следете во живо: Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во рамките на кампањата за локалните избори, ВМРО-ДПМНЕ денес одржува централен митинг во Скоје. Мтингот ќе се одржи на Плоштад Филхармонија, а говор ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф. д-р Христијан Мицкоски.

Митингот во живо можете да го следите на следниот линк

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This