January 17, 2022, 4:53 pm

(Видео) „Снегот нема да не изненади“: Јакимовски во посета на фирмата за чистење на снег од улиците на Карпош

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски, денес беше во посета на фирмата „Анизор“ за да се увери дека се подготвени за зимата оваа сезона.
„Приоритет ќе има високата зона на Карпош односно патот за Трнодол, Жданец, улицата Ловќенска, надвозникот во Бардовци како и собирните улици. На располагање имаме и мали возила кои ќе бидат задолжени за чистење на малите станбени улици“, истакна Јакимовски

Тој уапти апел до граѓаните да ги отстранат возилата оод улиците веднаш штом ќе почне да паѓа снег за да можат надлежните навреме да го исчистат снегот.
„Апелирам до Карпошани веднаш штом ќе почне да врне снег, да ги отстранат своите возила од улиците или да ги паркираат во своите дворови и гаражи доколку имаат, за да може механизацијата непречено да го исчисти снегот од пред вашите домови“, апелираше тој.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This