January 19, 2022, 11:56 pm

(Видео) Торнадо yништи плажа во Русија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Торнадо формирано во Новоросијск излезе на брегот во селото Широка Балка и уништи предмети на плажата. Видеото е објавено на сметката „Типичен Краснодар“ на Инстаграм.
Снимките од очевидци покажуваат виор што минува покрај киоск на плажа, го уништува покривот, како и брод и настрешници.

Три торнада се појавија во областа Широка Балка преку ден, но само едно стигна до брегот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This