January 19, 2022, 8:44 am

(Видео) Торнадо ја погоди Словачка

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Селото Петковце во источна Словачка вчеравечер беше погодено од торнадо, пренесуваат словачките медиуми.

Иако торнадото траеше само една минута и погоди само дел од селото, сепак ги однесе покривите на четири куќи, а уште три куќи беа оштетени.

Делови од покривите што ги однесе торнадото беа пронајдени на 100-ина метри.

Пожарникарите веднаш пристигнале на местото на настанот и помогнале да се санира штетата.

Торнадото собори и неколку дрвја и столб за струја, а патот беше привремено непрооден.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This