January 19, 2022, 9:50 am

(Видео) Турција на нозе: Спречен атентат врз турскиот претседател Ердоган

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Турските разузнавачки служби вчера спречиле обид за напад врз претседателот Реџеп Таип Ердоган, јавија некои турски медиуми.

Според извештаите, експлозивна направа е пронајдена под полициско возило кое обезбедувало митинг за поддршка на Ердоган во југоисточниот град Сирт.

Бомбата, која била пронајдена само неколку минути пред почетокот на митингот, брзо била деактивирана.

Во тек е истрага за инцидентот.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This