(Видео) ФATEН ЖИB: Заев зел 10 милијарди евра за милион мигpaнти во Македонија, тврди српски пратеник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српскиот пратеник Срѓан Ного со шокантна изјава за тамошниот ТВ-канал Српска прича, во која тврди дека експремиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, зел 10 милијарди евра за Македонија да прими еден милион мигранти!


Според експратеникот на партијата Двери во парламентот на северниот сосед, сегашните лидери на државите што настанаа по распадот на Југославија, без Словенија, плус Албанија, со Џорџ Сорос се договориле за сума меѓу 100 и 160 милијарди евра да примат вкупно 5-8 милиони бегалци во нивните земји!

Делот од изјавата за Заев е по 1:07 минути од почетокот на видеото:

 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This