January 17, 2022, 6:07 pm

(Видео) Фасцинантна снимка од моментот кога гром удира во Светскиот трговски центар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во текот на бурата Хенри, која го зафатила североистокот на САД, гром го погодил Светскиот трговски центар во Њујорк.

Обилните дождови кои ги донела бурата Хенри предизвикала голема штета во неколку американски сојузни држави, а повеќе од 140.000 домови биле без струја.

Дождовите затвориле мостови, блокирале патишта и заробиле луѓе во возила, пренесува “BBC”.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This