January 20, 2022, 12:47 am

(Видео) Хaoc вo Германија: Ceдyм лицa ce пoвpeдeни oткaкo тopнaдo гo зaфaти гpaдот Кил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Седум лица се повредени откако торнадо го зафати северниот германски град Кил.

Видео може да погледнете ТУКА.

„Сосема е невозможно да се предвиди такво нешто“, рече метеорологот Себастијан Вахе. Според него, торнадото се формирало во околината на Кил.

Видео може да погледнете ТУКА.

Според противпожарната служба, четири лица се тешко повредени, а тројца други се здобиле со умерени повреди. Некои од ранетите беа погодени по главата со летечки објекти. Има урнати покриви на згради.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This