January 20, 2022, 12:15 am

(Видео) Цpквата Cвeти Никола нe гo издpжaлa зeмjoтреcoт на Крит – само една икoнa ocтaнaлa дa cтoи иcпpaвeнo..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Малата црква Свети Никола се урна во разорниот земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала што денеска го погоди Крит. Црквата, сместена во Ситија, не можела да ги издржи силните потреси на грчкиот остров.

Како што може да се види на фотографиите објавени од Крета во живо, црквата е речиси срамнета со земја, а само едната страна од ѕидот не беше срушена.

Она што е невообичаено, само една икона остана да стои среде урнатините.

Објава може да погледнете ТУКА.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This