February 28, 2024, 1:49 pm

(Видео)Малтретирана екипата на Инфомакс во Прилеп, полицијата ги штити напаѓачите

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новинарската екипа на Инфомакс, новинарот Милош Милошовски и снимателот Иван Ниневски вечерва за време на известувањето од изборниот молк се нападнати од група граѓани собрани во штаб на една политичка партија, а полицијата наместо да ги одбрани, реши да ги легитимира и да ги задржува без соодветно објаснување.

Повеќе информации во текот на вечерта.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This