January 17, 2022, 5:28 pm

(Видео)Стана хит за кратко време – Српски свештеник за жените кои му се жалат: „Дотерај се малку сестро“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српскиот православен свештеник или монах Арсеније деновиве е сензација во медиумите и хит на Твитер поради неговата изјава.

Монахот Арсеније зборуваше за машко-женските односи и рече дека многу жени му се жалеле дека нивните сопрузи ги изн еверуваат.

Секогаш треба да се грижите за вашиот изглед да биде убав и привлечен за него. И не само за време на состаноци. Знаете, многу често сме супер и се дотеруваме додека се забавуваме, а после тоа „ајде, чао“! не обрнуваат внимание на себе, таа се здебелила, разбушавена…Тој пуштил стомак, му смрдат нозете, до многу полоши работи“, го започна своето излагање свештеникот.

„Мораме да се погрижиме да бидеме секогаш привлечни“, заклучил тој.

Твитер е полн со клипови од говорот на свештеникот, а „Дотерај се малку, сестро“ лесно може да стане нова шега на социјалните мрежи.

Latest News

Десетте најзначајни настани во светот во 2021 година

10. Договорот за AUKUS На 15 септември, претседателот Џо Бајден, австралискиот премиер Скот Морисон и британскиот премиер Борис Џонсон заеднички...

More Articles Like This