December 10, 2022, 2:17 am

(Видео+фото) Власта се плаши од пpoтести, запрени автобуси и комбиња со дeмонcтранти упатени кон Скопје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата денес со засилени полициски патроли околу Скопје. На патарината пред Велес запираат комбиња и автобуси и ги казнуваат за сѐ и сешто.

Денес во Скопје ќе се одржи семакедонски протест за правда на устаобранителите. Најавено е масовно пррисуство на граѓани од цела МАкедонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This